Pytania i odpowiedzi na temat: Jak podarować lub kupić gwiazdę ew. jak nadać imię gwieździe

Czym jest nadanie imienia gwieździe lub dedykowanie gwiazdy?

Nadanie gwieździe imienia lub dedykowanie gwiazdy, to przede wszystkim prawdziwie symboliczny i niezwykły prezent dla wyjątkowej osoby lub z powodu wyjątkowej okazji, nie wiążący się jednak z jakimkolwiek nabyciem prawa do ciał niebieskich.Na jakiej podstawie oferowane są przez nas gwiazdy?

Nasze informacje i dane dotyczące gwiazd pochodzą z oficjalnego Katalogu Yale Bright Star Catalogue (BSC), 5 Uaktualnionej Edycji Epoki J2000. Obejmuje ona ponad 9000 gwiazd do 7. klasy wielkości z ich numerami i współrzędnymi, niektóre gwiazdy oprócz numerów posiadają też oficjalne nazwy, które z kolei mogą w różnych krajach nosić inne nazwy.
Jak nazywają się gwiazdy przed i po nadaniu imienia?

Z naukowego punktu widzenia po dokonaniu aktu Gwiezdnego Chrztu nazwa i/lub numer gwiazdy w Katalogu BSC ani w innych naukowych katalogach nie jest zmieniany ani przez nas ani przez konkurencję!


Współrzędne

Ze względu na to, że współrzędne gwiazdy w ciągu roku mogą się zmienić, możliwe i tym samym całkiem normalne są niewielkie odchylenia od podanych przez nas współrzędnych z Epoki J2000 w stosunku do stanu obecnego. Jeżeli chcą Państwo otrzymać współrzędne aktualne na dany dzień, chętnie przekażemy je Państwu telefonicznie.


Czy mogę zobaczyć nazwaną moim imieniem gwiazdę gołym okiem?

Ponieważ chcemy zaoferować naszym klientom ofertę, którą można ujrzeć w każdej chwili, odpowiemy na to pytanie jednoznacznie TAK. W warunkach oświetlenia dużego miasta gołym okiem ujrzeć można często jedynie gwiazdy jaśniejsze niż ok. 4,00 mag (Magnitudo), natomiast w idealnych warunkach górskich do około 6,50 mag. Oferowane przez nas gwiazdy znajdują się pomiędzy poziomami wielkości od minus 1,46 mag do 5,00 mag i możecie je Państwo przy dobrych warunkach obserwować z powodzeniem nieuzbrojonym okiem. Do naszego Pakietu Gwiazd 4 wybraliśmy jedynie gwiazdy podwójne, których główna gwiazda jest jaśniejsza niż 6,71 mag a druga z gwiazd nie jest ciemniejsza niż 7,31 mag. Dlatego nie wszystkie konstelacje są reprezentowane w tej kategorii.
Co to jest mag (magnitudo)?

Pojęciem Magnitudo określa się pozorny blask gwiazdy, który widzi jej obserwator na Ziemi. Im mniejsze jest Magnitudo, tym jaśniejsza wydaje się nam gwiazda. Łacińskie słowo "Magnitudo" oznacza "wielkość".


Czy jedna gwiazda jest nadawana przez nas wiele razy?

Mówienie na ten temat sprawia niektórym z naszych konkurentów wyraźny kłopot. Nawet jeśli nie przyniesie nam to popularności wśród niektórych z naszych klientów odpowiemy na to bardzo często stawiane pytanie zdecydowanie i uczciwie TAK. Ponieważ po prostu niemożliwe jest połączenie i stałe porównywanie ze sobą wszystkich rejestrów gwiazd sektora prywatnego, nie ma gwarancji na to, że wybrana przez Państwa u nas gwiazda nie została nadana przez naszą konkurencję lub odwrotnie. W naszym systemie słonecznym znajduje się z pewnością niezliczona ilość gwiazd, ale liczba gwiazd absolutnie najjaśniejszych pomiędzy -1,46 a 2,00 mag jest ograniczona do zaledwie 50 sztuk. Już sam ten fakt niszczy iluzję, że jedna z wybranych, najjaśniejszych gwiazd w całym świecie ochrzczona została wyłącznie jednym imieniem lub poświęcona tylko jednej osobie. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że chodzi tu o czysto symboliczny gest, to okoliczność że gwiazda przydzielana jest wielokrotnie przez nas lub przez konkurencję nie jest naszym zdaniem szczególnie istotna. Decydująca jest tu jedynie idea podarowania czegoś jedynego w swoim rodzaju i zupełnie szczególnego.
Rejestr gwiazd

Wszystkie nadane przez nas gwiazdy rejestrowane są w prowadzonym przez nas prywatnym Rejestrze Gwiazd, do którego mają Państwo wgląd przy pomocy własnego kodu dostępu.


Ważność nazewnictwa gwiazdy lub jej dedykowania

Nadanie gwieździe imienia ew. jej dedykowanie ważne jest bezterminowo.


Dostawa, czas dostawy i koszty wysyłki

Dostawa. Razem z zamówieniem otrzymacie Państwo reprezentacyjną teczkę na prezenty z wybranym przez Państwa Certyfikatem Nadania Gwiazdy włącznie z danymi dotyczącymi rejestracji i naukowymi współrzędnymi, 4 mapy gwiezdne, opis, historię, ew. mitologię, szczegółową mapę gwiazd na której zaznaczona jest poświęcona Państwu gwiazda, jak również informacje i porady na temat wyszukiwania gwiazd, tak byście mogli Państwo łatwo zlokalizować swoją gwiazdę na niebie. Wszystko w formacie DIN A 4.

Czas dostawy i koszty wysyłki. Wszystkie zamówienia realizowane za pomocą serwisu PayPal lub płatne gotówką przy odbiorze, które zostały dokonane w dni robocze do godziny 15 opuszczają naszą firmę zazwyczaj jeszcze w tym samym dniu. Zamówienia opłacane przedpłatą (należy uwzględnić ok. 3 dniowy czas przetwarzania przelewu przez banki), dostarczymy niezwłocznie po wpłynięciu płatności.
Więcej informacji o czasie dostawy i kosztach uzyskją Państwo pod adresem Dostawa - & Warunki płatności.
Czy ponoszę jakieś inne dodatkowe koszty?

Nie będzie żadnych dodatkowych kosztów poza kwotą rachunku.


Zamówienia z zagranicy

Nie stanowią problemu, prosimy jedynie zwrócić uwagę na koszty dostawy i przesyłki.


Zamówienia zlecane na konkretny termin

Można je zlecić nam w każdej chwili - lecz nie ponosimy odpowiedzialności za błędy lub opóźnienia dostawcy (Poczty Niemieckiej lub DHL) Wówczas to Państwo decydują, którego dnia dokumenty mają opuścić naszą firmę.


W jaki sposób odnajdę ochrzczoną przeze mnie gwiazdę?

Jako jedyny jak dotąd dostawca oferujemy Państwu system, w którym już przed zamówieniem możecie Państwo zorientować się w położeniu gwiazd na niebie aby poznać dokładną lokalizację gwiazdy w jej konstelacji. Do tego otrzymacie od nas Państwo oficjalne dane gwiazdy, współrzędne, szczegółową mapę gwiazd na której zaznaczona jest poświęcona Państwu gwiazda, jak również porady na temat wyszukiwania gwiazd, tak byście mogli Państwo bez problemu znaleźć Państwa gwiazdę na niebie.


Płatności

Oprócz najszybszego sposobu płatności poprzez system PayPal oferujemy Państwu także możliwość płatności za pobraniem (za dopłatą i tylko w Niemczech) jak również przedpłatę.


Zwrot / Gwarancja

Jeśli nie będziecie Państwo zadowoleni z zakupionych dokumentów lub jeżeli z jakichkolwiek innych powodów nie będziecie Państwo ich potrzebowali gwarantujemy Państwu prawo do zwrotu w ciągu 30 dni.

Patrz także pkt II Ogólnych Warunków Handlowych -Rezygnacja
Odpowiedzialność za wady

Jeżeli dokumenty, mimo starannej kontroli będą zawierały błędy, za które odpowiedzialnością można obciążyć sprzedawcę, zostaną one wymienione- oczywiście bezpłatnie.
Poprawność informacji podanych w dokumentacji od klienta nie podlega jakiejkolwiek gwarancji. W tym przypadku prosimy Państwa o kontakt w celu znalezienia wspólnego rozwiązania.
Ochrona danych

Wszystkie niezbędne informacje przeznaczone są wyłącznie do celów procesu zamawiania i dostawy. W żadnym wypadku nie są one przekazywane osobom trzecim.


Ze względu na kompletność ...

...Prawdopodobnie zauważyli już Państwo, że Starlight4you oferuje do wyboru jedynie 87 z 88 oficjalnych gwiazdozbiorów. W brakującym gwiazdozbiorze Mensa (Góry Stołowej) nie znajdują się niestety żadne gwiazdy jaśniejsze niż 5,00 mag.


Starlight4You - dzięki nam możesz obdarować bliską osobę niesamowitym prezentem jakim jest gwiazda na niebie.